SP 10 Wrocław na 11 miejscu w Polsce!!

Przygoda zawodników Unii Wrocław, którzy w zdecydowanej większości stanowili skład reprezentacji SP 10 we Wrocławiu właśnie dobiegła końca. W finale Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Olecku w woj. warmińsko-mazurskim, zajmujemy ostatecznie 11 miejsce w Polsce! Nie trzeba chyba mówić, że chłopcy zostawili mnóstwo zdrowia plus kawał serca tocząc walkę o jak najwyższą lokatę. Jednak oddać należy naszym rywalom, z którymi mierzyliśmy się, trenującym na co dzień lekkoatletykę, że byli oni niesamowicie mocni i jest to ich dyscyplina. Chylimy czoła, bo zobaczyliśmy jak ciężka jest to dyscyplina. Mistrz Polski biegnący na ostatniej zmianie po zwycięskim biegu został zabrany przez służby medyczne pełniące tego dnia opieką na zawodach. My jesteśmy dumni z naszych chłopaków, którzy zapracowali sobie na to, aby ramię w ramię rywalizować z najlepszymi szkołami w Polsce w dyscyplinie której na co dzień nie trenują. Gdyby na początku roku ktoś mówił nam że weźmiemy udział w Mistrzostwach Polski potraktowalibyśmy to jako sympatyczny żart. Bo żeby znaleźć się na takiej imprezie trzeba najpierw walczyć w Mistrzostwach Wrocławia, tu byliśmy na 2 miejscu. Kolejny mega trudny etap do tej pory nieosiągalny przez szkołę SP 10, to zwycięstwo w Mistrzostwach Dolnego Śląska. My tego dokonaliśmy! Zostawiliśmy za sobą mnóstwo szkół z klasami sportowymi, szkół które posiadają sekcje LA. Także w finale ogólnopolskim uplasowaliśmy się w bądź co bądź w połowie stawki. Wielki wysiłek, wielki sukces! To pokazuje jaki ogrom pracy na co dzień wykonują nasi piłkarze w klubie Unia Wrocław.

Oto nasi reprezentanci w sześcioosobowym składzie SP 10 Wrocław: - Janek Buryś - Michał Lenard - Piotr Ziemieńczuk - Dawid Latos.

Dodać należy, że w tym sezonie nasi chłopcy nie tylko świetnie biegają, ale idą również jak burza w rozgrywkach piłkarskich! Wspomnienia i emocje towarzyszące tej całej długiej wrześniowo-październikowej przygodzie z bieganiem pozostaną z chłopcami na całe życie!

Olbrzymie gratulacje! Unia Wrocław jest z Was dumna!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć z wszystkich Mistrzowskich Imprez biegowych z udziałem naszych chłopców.