Żmigród zdobyty!

Zespół młodzików dorzucił kolejne zwycięstwo - już trzecie z z rzędu - w okręgowej lidze młodzików.
Tym razem wywalczyliśmy 3 pkt w Żmigrodzie w meczu z Piastem. Zwycięstwo, jak to w naszym przypadku bywa, nie przyszło łatwo. Ponownie straciliśmy pierwsi bramkę i musieliśmy mocno napracować się, aby odnieść sukces.
Tymczasem małe boisko i spory upał wcale nie ułatwiały tej sprawy, a do tego piłka jak na złość nie chciała znaleźć drogi po naszych uderzeniach. Na szczęście tym razem chłopcy postanowili nie trzymać swoich kibiców zbyt długo w stanie niepewności i napięcia nerwowego i jeszcze przed przerwą wzięli się do roboty. Najpierw po wrzucie autowym dobrze zachował się Marcin Lubczyński, który pewnie przymierzył i zdobył wyrównującego gola, a następnie tuż przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie po strzale Radka, który w ten sposób zakończył sytuację. Sam strzał może do super mocnych nie należał, ale był celny, a to wystarczyło by kozłująca piłka zaskoczyła bramkarza. A jak wiadomo, gole padają tylko po celnych uderzeniach.
W drugiej połowie Piast ruszył zdecydowanie do odrabiania strat i przez  pierwsze 10 minut miał okazje by wyrównać. W jednej z akcji uratował nas słupek przed utratą gola. Odetchnęliśmy trochę z ulgą gdy gola na 3:1 dla nas zdobył Piotrek Siewiera po asyście Piotrka Janickiego. Należy zaznaczyć, że gola zdobyliśmy grając w przewadze gdy parę sekund wcześniej, za ostry faul na Tymku Rusiniaku, karę czasową otrzymał zawodnik Piasta.
Gospodarze dążyli ambitnie do zdobycia drugiego gola, a my groźnie kontrowaliśmy dwukrotnie trafiając w słupek po uderzeniach naszych zawodników.
Wynik już nie zmienił się, a im bliżej było końca tym bardziej kontrolowaliśmy przebieg gry.
Charakteru i sił naszym zawodnikom nie brakuje co dobrze rokuje przed wtorkowym meczem z mocnym zespołem Olympica,

PIAST ŻMIGRÓD - UNIA WROCŁAW 1:3

Skład: Gryszkian Mateusz - Dimitriadis Teodor, Giebel Paweł, Stachurski Dawid, Rachwalik Patryk, Tołkacz Kuba, Walerowicz Radek (k), Lubczyński Marcin, Janicki Piotrek, Rusiniak Tymek, Marushchak Roman, Żmudziński Kamil, Siewiera Piotrek