Wspaniała forma orlików

22. kwietnia drużyna orlików trenera Marcina Soberki rozegrała kolejne mecze w Lidze Deichmann.
Tym razem chłopcy przy pięknej pogodzie czterokrotnie spotkali się na zielonej murawie z rówieśnikami z innych klubów.

Pierwszy mecz gładko wygraliśmy 5-0. W pierwszych sekundach meczu nasi chłopcy zdobyli bramkę po zastosowaniu wysokiego pressingu. Przeciwnik się pogubił i kompletnie oddał pola naszym młodym piłkarzom. Przez pełne 20 minut kontrolowaliśmy przebieg spotkania, ani na moment nie byliśmy zagrożeni przez rywala.

W drugim meczu padł chyba rekord naszego klubu! Wygrana 17-0. Nie ma co tu dużo mówić. Byliśmy o kilka klas lepsi od przeciwników. Warto zauważyć, że 6 bramek w tym meczu zdobył Damian Świrski, który na co dzień pełni funkcję bramkarza. Do tego dołożył kilka ładnych asyst Kubie Tołkaczowi, który strzelił aż 7 goli. Wspaniała gra-wspaniały wynik.

Trzeci pojedynek to już najtrudniejszy mecz ze wszystkich które do tej pory graliśmy- z Urugwajem. Mecz rozpoczął się pod nasze dyktando. Pięknie rozgrywaliśmy akcje podaniami. Do tego zastosowanie wysokiego pressingu przyniosło pozytywny skutek. Szybko wyszliśmy na prowadzenie. Przeciwnik był bezradny. Jedyne zagrożenie jakie stwarzali to długie niekontrolowane wybicia piłki na oślep przez bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-1 dla naszych młodych piłkarzy. Warto pochwalić Kubę Tołkacza za niesamowity strzał zza połowy boiska. Piłka poszybowała wysoka nad bramkarzem, odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Stadiony świata!
 Na drugą odsłonę meczu nasi chłopcy wyszli niezwykle przestraszeni. Oddali przeciwnikowi pole gry. Niestety zemściło się to i na sekundę przed końcem meczu rywale wbili nam bramkę na 3-4. Mimo porażki trzeba docenić grę piłkarzy Unii, którzy starali się grać w sposób nakreślony przez trenera. Nie wybijali piłki na oślep. Starali się konstruować akcje podaniami. Brawo!

Ostatni mecz to pojedynek z Kubą. Od początku do końca pełna kontrola spotkania. Wynik 4-0 tylko to potwierdza.

Dziękuję chłopcom za realizowanie nakreślonego schematu gry oraz za wielkie zaangażowanie. Widać duży postęp w naszej grze. Praca z takimi zawodnikami to przyjemność. Do zobaczenia na treningach!