Udana inauguracja młodzików.

20 marca rozgrywki ligowe zainaugurowali młodzicy UNII WROCŁAW. Udaliśmy się do Smolca na mecz z tamtejszym Sokołem.

Warunki do gry były bardzo ciężkie. Mróz, grząska murawa i nierówne po zimie boisko nie ułatwiało gry. Nie przeraziło to naszych dzielnych piłkarzy, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Pierwsza połowa to pełna dominacja wydarzeń boiskowych. Piękna, składna, efektowna i przede wszystkim efektywna gra mogła się podobać. Wymienialiśmy mnóstwo podań dzięki czemu nasze ataki raz po raz zagrażały bramce gospodarzy. W samej pierwszej części gry przynajmniej sześciokrotnie powinniśmy umieścić piłkę w bramce Sokoła. Zawodziła jednak skuteczność. Strzeliliśmy trzy bramki, tracąc tylko jedną i schodziliśmy po gwizdku sędziego z dwubramkową zaliczką. Ogromne brawa dla najmłodszego w naszej drużynie Filipa Preisa, który zdobył swoje dwie premierowe bramki  w ligowych rozgrywkach w barwach Unii! Pełny spokój i piękne trafienia!

W drugiej połowie oddaliśmy trochę inicjatywę rywalowi, ale mimo to stworzyliśmy sobie znowu kilka idealnych sytuacji do zdobycia goli. W dalszym ciągu to my sprawialiśmy lepsze wrażenie na boisku. Sokół Smolec nie odpuszczał i próbował nam zagrozić. Udało im się dwukrotnie pokonać Marcela po przypadkowej akcji i wątpliwym rzucie karnym. 

Podsumowując: wynik nie odzwierciedla boiskowych sytuacji. Zdominowaliśmy mecz. Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Olbrzymi postęp jaki wykonaliśmy jest tylko i wyłącznie zasługą ciężkiej pracy w okresie zimowym. Brawa za zwycięstwo dla całej drużyny! Pracujemy dalej!

STS Sokół Smolec 3-4 UNIA WROCŁAW
1x Oliwier Mech [C]
2x Filip Preis
1x Marcin Malatyński