Orliki rozpędzają się na Deichmannie!

Waleczna Austria, niezwyciężony Urugwaj - czyli kolejny weekend zmagań Orlików Unii Wrocław w turnieju "Deichmann Minimistrzostwa"

W niedzielę nasze dwie reprezentacje znów rozegrały łącznie 9 spotkań( Urugwaj 5 meczów, Austria 4 mecze). Urugwaj zgarnął maksymalną liczbę punktów, wygrywając dziś wszystkie pojedynki. Drużyna grała pewnie w defensywie i odważnie w ataku. W każdym meczu narzucali swój styl gry. Efektownie i skutecznie. Ręce same składały się do oklasków, patrząc na dzisiejszą grę Urugwaju. Oby tak dalej !

Austria za to po zeszłym weekendzie wróciła niesamowicie waleczna. Chłopcy nie odpuszczali ani na chwilę. Pierwszy bardzo wyrównany mecz z reprezentacją USA przegrywamy 1:2. I to był już koniec porażek w tym dniu. Kolejne dwa zwycięstwa z Boliwią i Włochami. W ostatnim meczu chłopcy zapewnili trenerowi jak i kibicom mnóstwo emocji. Przegrywaliśmy 0:2 z reprezentacją Czech. Zdołaliśmy wyrównać wynik, a ostatnie minuty meczu nie schodziliśmy z połowy przeciwnika, szturmując raz po raz bramkę przeciwnika. Jednak bramkarz rywali bronił jak natchniony. Stara piłkarska prawda mówi, że jeśli nie można meczu wygrać, trzeba go zremisować. Tak też się stało. Należy mocno docenić postawę chłopców. Pokazali charakter na podsumowanie dnia turniejowego. Duża porcja ambicji i poświęcenia. Taki zespół Austrii chcemy widzieć w każdym meczu !

W następny weekend wymuszony odpoczynek od gry, ze względu na Święta Wielkanocne. Widzimy się z powrotem na boiskach na ul. Lotniczej 28 kwietnia.

Wyniki:

Austria - USA 1:2

Austria - Włochy 3:1

Austria - Boliwia 3:2

Austria - Czechy 2:2

Urugwaj - USA 3:1

Urugwaj - Włochy 10:2

Urugwaj - Boliwia 4:2

Urugwaj - Czechy 8:2

Urugwaj - Słowacja 5:0

Składy:

Austria - Dominik Stachurski, Mateusz Madej, Kacper Gierczyk, Kuba Graliński, Jędrek Marzec, Wojtek Prokop, Sebastian Drużyński, Michał Witkowski.

Urugwaj- Pola Solarska, Marcin Malatyński, Dominik Jankowski, Wiktor Janik, Kuba Salomon, MichałBander, Michał Wójcik, Marcel Małolepszy, Oliwier Mech, Dawid Lis.