Młodziki na fali !!

To był zwariowany tydzień. Środa 17.04 oraz czwartek 18.04 stał pod znakiem meczów ligowych młodzików Unii trenera Marcina Soberki.

We środę rywalem w lidze okręgowej był zespół Lotnika Twardogóra. W szeregach gości z Twardogóry zauważyć można było kilku zawodników o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Brawo dla naszych chłopców za twardą i nieustępliwą walkę przez cały mecz. Zdecydowana wygrana 7-0 dla Unii Wrocław. Szybko strzelone bramki i pełna kontrola wydarzeń boiskowych. Licznie zgromadzeni kibice mogli podziwiać kilka ciekawych fragmentów gry naszych młodych piłkarzy. Brawa za zdecydowaną wygraną i pełne zaangażowanie. Widać było, że chłopcy chcieli zmazać plamę po ostatnich derbach z Olympiciem Wrocław. Warto dodać, że Dawid Stachurski oraz Piotr Siewiera popisali się hattrickami! Brawo Panowie! Na pochwałę zasługuje również dyspozycja naszych bramkarzy. Nareszcie zagraliśmy na 0 z tyłu. Swoje trzy grosze dołożyli Hubert Komorowski oraz Maks Ogonowski!

UNIA WROCŁAW 7-0 Lotnik Twardogóra
3x Dawid Stachurski
3x Piotr Siewiera
1x Kuba Tołkacz

W Wielki Czwartek wielki mecz zagrali młodzicy w lidze terenowej. Na Zakrzowskim boisku podejmowali Zenit Międzybórz. Powołani na ten mecz byli chłopcy z grupy młodzik I. 
Mecz nasi młodzi piłkarze rozpoczęli fantastycznie. Od początku pewna postawa w defensywie jak i ofensywie. Piękne rozegrania piłki mimo trudnych warunków jakie panują na Zakrzowskim obiekcie. Do meczu chłopcy podeszli z "czystą głową", bez narzucania sobie zbytniej presji. Widać to było w poczynaniach na boisku. Opanowanie, doskonałe "czytanie gry" owocowało pełną kontrolą poczynań boiskowych. Dawid Stachurski szybko zdobywa bramkę po pięknym rajdzie z piłką dającą nam prowadzenie. Warto nadmienić, że fantastycznym podaniem prostopadłym popisuje Kuba Tołkacz!
Po rzucie karnym goście doprowadzają do wyrównania. Hubert Komorowski bardzo dobrze "wyczuł" strzelającego. Niestety futbolówka odbiła się od nierównej murawy i przeleciała ponad naszym bramkarze. Przed końcem pierwszej połowy Dawid Stachurski odwdzięcza się Kubie Tołkaczowi fantastycznie do niego podając piłkę po ziemi. W skutek czego Kuba staje sam na sam z bramkarzem i pewnym plasowanym uderzeniem podwyższa wynik na 2-1 dla Unii. 
W drugiej połowie znowu piłkarze Unii tworzą sobie świetne sytuacje do zdobycia bramki. Jednak nie udaje się ich wykorzystać Goście z Międzyborza nie potrafili nawet na moment zagrozić bramce Huberta Komorowskiego.
Zdecydowane zwycięstwo Unii Wrocław. Paradoksalnie zagraliśmy o wiele lepszy mecz niż środowy z Lotnikiem Twardogóra mimo iż wynik był "na styku". Warto dodać, że poziom drużyn z którymi się mierzyliśmy był dosyć podobny. 
Brawa dla młodzików Unii za fantastyczne spotkanie!

UNIA WROCŁAW 2-1 Zenit Międzybórz
1x Dawid Stachurski
1x Kuba Tołkacz


Teraz czeka nas przerwa świąteczna. Do treningów wracamy we środę 24 kwietnia. Wszystkiego dobrego i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!