Inauguracja młodzików.

W pierwszy weekend września przypadło nam zainagurować rozgrywki ligowe w kategorii młodzik. Czekały nas dwa trudne pojedynki ligowe.

Pierwsi do potyczki stanęli chłopcy z grupy Młodzik I. Udaliśmy się do Środy Śląskiej, aby zmierzyć się z tamtejszą Polonią.
Początek meczu nerwowy z obu stron z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Dzięki czemu stworzyli sobie kilka ciekawych okazji do zdobycia bramki. Jednakże dobrze spisywała się nasza formacja obrony z bramkarzem Marcelem na czele. Niestety po jednej akcji przeciwnicy bardzo ładnym i celnym uderzeniem pokonali naszego golkipera. Po tym wydarzeniu nasi dzielni chłopcy wzięli się do roboty. Raz po raz groźnie atakowaliśmy stwarzając sobie coraz więcej okazji do pokonania bramkarza gospodarzy. Udało się to dwukrotnie Radkowi, niestety jedna z bramek nie wiadomo czemu została nieuznana przez trenera Polonii, który był tego dnia arbitrem spotkania. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 1-1.
Od początku do końca drugiej połowy to młodzi piłkarze Unii Wrocław byli lepszym zespołem. Dużo wykreowanych sytuacji pozwoliło zdobyć nam kolejne bramki. Warto odnotować, że były to bramki niesamowitej urody. Dwukrotnie Patryk Konieczny znalazł drogę do bramki środzian śląskich. Druga z nich to piękne uderzenie z dalszej odległości w same okienko bramki! Brawo Patryk!
Końcowy wynik 3-1 dla młodzików Unii Wrocław. Podsumowując: widzieliśmy dobre zawody w wykonaniu zawodników Unii. Próby budowania składnych akcji, walka, zaangażowanie, udane dryblingi, świetne obrony bramkarza i obrońców oraz piękne gole- to wszystko mogli zobaczyć kibice tego dnia.
Mimo wszystko czeka nas dużo pracy, bo nie wszystko wyglądało idealnie.

Kolejny mecz rozegramy 13 września o godzinie 10.00 w roli gospodarza na Zakrzowie.

Polonia Środa Śląska 1-3 UNIA WROCŁAW
1x Radek Przystawski

2x Patryk Konieczny

W niedzielę na zakrzowskim obiekcie MCS do rywalizacji przystąpił zespół Młodzik II. Przeciwnikiem byli zawodnicy APN Talent Trzebnica.
Od początku meczu widać było, że goście posiadają wysokie umiejętności piłkarskie. Świetnie rozgrywali piłkę, dzięki czemu tworzyli sobie mnóstwo sytuacji pod naszą bramką. Takie zgranie zespołu bardzo długo się buduje w procesie treningowym. Naszym walecznym chłopcom ciężko było się przeciwstawić tak silnemu zespołowi. Mimo to od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego nie odpuszczali i walczyli. Nawet gdy wynik był bardzo niesatysfakcjonujący. Na pochwałę zasługuje pierwsza połowa drugiej odsłony meczu. Pokazaliśmy, że drzemie w nas spory potencjał i potrafimy grać na wysokim poziomie. Niestety nie wystarczyło to na zdobycie bramki. Pozostało nam ciężko trenować, abyśmy przez cały mecz potrafili w przyszłości utrzymać tempo z początku drugiej połowy.
Pamiętajmy, że do tej pory mieliśmy tylko JEDEN wspólny trening. Dodatkowo w kategorii młodzik II Unii Wrocław grają głównie chłopcy urodzeni w roku 2009 i rywalizują z drużynami 2008/2009.
Podsumowując: nie możemy się załamywać. Dużo pracy przed nami, ale jestem pewny że z treningu na trening będize to wyglądało dużo lepiej.

UNIA WROCŁAW 0-11 APN Talent Trzebnica

Kolejny mecz gramy 12 września o godzinie 9.00 we Wrocławiu na boisku przy ul. Trawowej.