ŻAK I: Turniej halowy DZPN

05.02 grupa ŻAK I ze szkoły podstawowej nr 10 (trener Marcin Soberka) wzięła udział w turnieju organizowanym przez DZPN oraz Top 7 dla rocznika 2008. Większość naszych chłopców urodziła się w roku 2009, a więc byliśmy młodsi od większości rywali.

Rozegraliśmy pięć emocjonujących meczów. Każdy z nich trwał aż 12 minut.

Na pierwszy mecz wyszliśmy bardzo przestraszeni przeciwnika, dużej hali i licznie zgromadzonej widowni. Bardzo szybko straciliśmy kilka bramek. Nie potrafiliśmy odpowiedzieć przeciwnikowi w żaden sposób.
Unia Wrocław 0-7 Bumerang Wrocław IV

Drugi mecz rozegraliśmy z Wratislavią Wrocław. Tym razem od początku postawiliśmy duży opór rywalom. Po po połowie czasu meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 1-1. Niestety zabrakło nam odpowiedniego zachowania w defensywie i ostatecznie przegraliśmy 4-1.

W trzecim meczy dane nam było zmierzyć się z Silesią Wrocław. Mecz był bardzo wyrównany. Na 2 minuty przed końcem wygrywaliśmy 2-1. Niestety po raz kolejny popełniliśmy błędy w defensywie przez co przeciwnik zdołał wyrównać. Mecz zakończył się 2-2. W dogrywce rywal okazał się lepszy i ostateczny wynik to 2-3.

Czwartą potyczkę rozegraliśmy z Bumerangiem Wrocław III. Tym razem od początku bardzo mądrze zagraliśmy w defensywie i dołożyliśmy do tego ciekawą grę w ofensywie. Po końcowym gwizdku sędziego wynik prezentował się na korzyść naszego zespołu.
Unia Wrocław 2-1 Bumerang Wrocław III

Ostatni mecz to pojedynek z drużyną Unia Wrocław prowadzoną przez trenera Rafała Fościaka. Okazali się lepsi zdobywając 3 bramki.

Podsumowując można stwierdzić, iż przed nami mnóstwo pracy. Każdy turniej należy rozpatrywać w kategoriach nauki. Oczywiści wynik w jakimś stopniu jest ważny, ale nie może nam przysłonić głównego celu jakim jest polepszanie swoich umiejętności.
Ogromne pochwały dla chłopców. Pomimo pierwszego niekorzystnego meczu potrafili się podnieść i walczyć jak równy z równym ze starszymi kolegami z innych drużyn. Dziękujemy rodzicom za sportowy doping.