Wielka Feta trampkarzy!

Nasz mistrzowski team trampkarzy rozegrał ostatni ligowy mecz, z Forzą Wrocław. Pomimo tego, że awans mieliśmy zapewniony na 2 kolejki przed końcem rozgrywek, to do meczu podeszliśmy jak zawsze z jednym celem - grać jak najlepiej. 

Od początku meczu zaznaczyła się nasza przewaga, lecz w pierwszej połowie biliśmy trochę głowa mur. Mocny wiatr powodował, że piłka po podaniu przemieszczała się w nieobliczalny sposób, co utrudniało grę i negatywnie wpływało na jakość poczynać zawodników obu drużyn. W związku z tym ta część meczu z pewnością nie mogłą zadowolić licznie dopingujących nas kibiców (tym razem oprócz Rodziców pojawiło się spore grono znajomych i przyjaciółek ;) naszych zawodników). Remis po po I połowie zdecydowanie nas nie zadowalał.
W drugiej części meczu od samego początku trampkarze Unii grali lepiej piłką, co zaczęło przynosić efekty w postaci bramek. Po składnej akcji zespołu podanie od Piotrka Janickiego otrzymał Marcin i znajdując się sam przed bramkarzem udowodnił kolejny raz, że nie zwykł marnować takich sytuacji. Po technicznym zagraniu wyprowadził nas na prowadzenie. Po niedługim czasie założyliśmy wreszcie skuteczny pressing w pobliżu pola karnego, zmuszając obrońców do błędu, który bezlitośnie wykorzystał Paweł Giebel i prowadziliśmy 2:0. Okres dobrej gry trwał nadal, ale wyraźnie brakowało nam precyzji, bo albo uderzaliśmy niecelnie albo świetnie interweniował bramkarz Forzy. Po serii niewykorzystanych dogodnych sytuacji udało nam się w końcu przełamać i swojego drugiego gola w dzisiejszym dniu zdobył Marcin ustalając wynik na 3:0 dla Unii. 

Mecz dobiegł końca, ale nie dzisiejszy spektakl. Ten trwał nadal. Do głosu doszli nasi kibice, którzy jak się okazało zgotowali nam huczną fetę na zakończenie rozgrywek okraszonych awansem do wyższej ligi. Było kolorowo - złoty mistrzowski kolor przeplatał się z naszymi barwami klubowymi. Rodzice przygotowali nagłośnienie i dzięki temu każdy zawodnik, łącznie z trenerem, z osobna został wywołany i nagrodzony brawami przez zgromadzonych kibiców. ..,a nad stadionem unosiły się biało-niebieskie barwy... . 

Miło jest świętować, jednak przygoda z piłką to głównie stawianie czoła ciągle pojawiającym się wyzwaniom. Liga się skończyła, a my już za tydzień mamy bardzo ciekawy sparing z jedną z najlepszych drużyn w naszym województwie w kategorii trampkarz - Parasolem Wrocław. Już teraz zapraszamy wszystkich naszych sympatyków. Bądźcie z nami!

UNIA WROCŁAW - FORZA WROCŁAW 3:0

Bramki: 
Marcin Lubczyński x2, Paweł Giebel x1

Skład:
Mateusz G - Tymek, Brajan, Kuba, Patryk G, Patryk R, Paweł, Radek (k), Dawid, Teodor, Kamil, Marcin, Patry S, Mateusz M, Adrian, Piotrek, Romek, Janek