Triumf trampkarzy na powitanie ligi

Nasz zespół trampkarzy po rundzie jesiennej, w nagrodę za dobrą grę "przeskoczył" do kategorii C1.
Dzisiaj zadebiutowaliśmy w nowej grupie, która w teorii jest mocniejsza niż ta z jesieni. Teoria a praktyka to jednak nie to samo, a trampkarze Unii Wrocław na powitanie nowych rozgrywek i rundy wiosennej, zaserwowali nam super niespodziankę w postaci zwycięstwa 5:2.
Początek meczu wcale nie wskazywał na to, że nasz zespół może być górą. To goście, AS Fenomen Leśnica, narzucili nam swoje warunki, przebywając większość czasu na naszej połowie i w pobliżu bramki Mateusza. My sporadycznie przedostawaliśmy się z piłką za linię środkową. Nasi zawodnicy będąc pod ciągłą presją popełniali błędy, aż w końcu po jednym z nich zasłużenie straciliśmy gola.
Stopniowo jednak, jak dogasająca świeca, zespół Fenomenu zaczął słabnąć, choć dla nas zdecydowanie lepsza jest wersja, że to Unia włączyła wyższy bieg. Prawda pewnie jest pośrodku, niemniej jednak nasi zawodnicy poczynali sobie coraz śmielej, raz za razem goszcząc pod bramką Fenomenu. Z pozytywnym efektem, bo po jednym z rzutów rożnych w zamieszaniu piłkę z 11 metra uderzył Marcin, a ta wpadła do siatki dając nam wyrównanie. Od tego momentu, aż do końca pierwszej połowy liczyła się tylko Unia. Dobry odbiór, pewność i szybkość w grze pozwoliły nam w odstępie kilkunastu minut odskoczyć od przeciwnika. Najpierw dwukrotnie Rudy pewnie wykończył swoje sytuacje. Gola dorzucił także Chlebek uderzając swoją nogą słabszą, co w jego przypadku zasługuje na wyróżnienie (widać efekty pracy na treningach).
Można powiedzieć, że mieliśmy rywala na tacy, bo w ostatnich kilku minutach ofensywni zawodnicy Unii sknocili dwie najlepsze sytuacje jaki udało nam się stworzyć w tej części gry. To powinny być bramki na dobicie!!!
Jeśli chcieć by porównać drugą połowę do pierwszej to można o niej powiedzieć, że była przeciętna w naszym wykonaniu. Po około 10 min straciliśmy bramkę i drużyna gości próbowała ambitnie złapać kontakt z nami. Na szczęście broniliśmy się dość skutecznie, a kolejna świetna asysta Radka do Rudego pozwoliła naszemu "Napadziorowi" rozwiać wątpliwości co do tego, kto dzisiaj zwycięży.
W naszym pierwszym meczu w kategorii C1 , przy gorącym wsparciu z trybun, odnosimy zasłużone zwycięstwo.

UNIA WROCŁAW - AS FENOMEN LEŚNICA 5:2