Trampkarze Unia I postrzelali w Strzelinie.

Trzeci mecz drużyny trampkarzy I Unii Wrocław i trzecie efektowne zwycięstwo. W Strzelinie, a dokładnie w Pęczu pod  Strzelinem nasi urządzili sobie kolejny festiwal strzelecki zdobywając aż 11 bramek!
Choć wynik 11:1 na korzyść Unii Wrocław mówi sam za siebie, to jednak przez długi czas nasz team w tym meczu przegrywał (do 33 minuty było 1:0 dla Strzelinianki), a gra zawodników Unii długimi momentami frustrowała licznie zgromadzonych (co jest oczywiście normą) kibiców Unii Wrocław.
Zaczęliśmy dobrze dążąc do zdobycia gola, lecz niestety w 8 min gry, po jednym z wypadów pod naszą bramkę graczy gospodarzy, piłka po niegroźnym strzale w kierunku naszej bramki dosłownie jakimś "cudem" wpadła do siatki. Być może Brajan postanowił ubarwić ten jakże pochmurny dzień i dodać spotkaniu dreszczyku emocji? Bo po tym straconym golu nasi zawodnicy zablokowali się (aż do wspomnianej 33 minuty). Przeżyliśmy najcięższe 25 minut nowego sezonu, patrząc jak nasi zawodnicy męczą się na boisku. Podejmowane przez nich decyzje były dokładnie "na odwrót" niż powinny być.
Mimo wszystko jednak przewaga drużyny Unii była na tyle duża, że bramka musiał wpaść. Po kilku nerwowych i nieudanych próbach strzału zawodników Unii, w końcu nasz najlepszy strzelec Marcin, który w tym sezonie godnie zastępuje Rudego, mocnym i precyzyjnym uderzeniem z pola karnego nie dał szans bramkarzowi gospodarzy i wyrównał stan meczu. Za 2 minuty ponownie Marcin zdobywa gola - znowu pewnym strzałem z pola karnego.
Prowadzenie tuż przed przerwą chyba wreszcie "zdjęło" presję z zawodników, którą zafundowali sobie po straconej bramce.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł "odmieniony". Tą część meczu nasi chłopcy zagrali koncertowo i średnio co 4 i pół minuty zdobywali gola. Dzięki temu obejrzeliśmy wiele ciekawych i pomysłowych akcji w większości kończonych celnymi strzałami. Tradycyjnie już, przy wysokim prowadzeniu doszło do wielu roszad na pozycjach, co pewnie zmniejszyło licznik bramkowy, ale doświadczenia zdobywane przez poszczególnych zawodników są cenniejsze niż sam wynik meczu.

Myślę, że możemy naszym zawodnikom "wybaczyć" te niechlubne 25 minut, patrząc na ich zaangażowanie i na całokształt dzisiejszego meczu.

A już jutro część zawodników z I zespołu zobaczymy w meczu II drużyny trampkarzy przeciwko Czarnym Jelcz-Laskowice, na Zakrzowie o godz. 16.00.