Ruszyły rozgrywki "Deichmann Minimistrzostwa"!

W niedzielę grupy Orlików Unii Wrocław rozpoczęły swoje zmagania w XII edycji turnieju "Deichmann Minimistrzostwa". W tegorocznej edycji występujemy w barwach Austrii oraz Urugwaju. W weekend otwarcia rozegraliśmy łącznie dziewięć spotkań(Austria 5 meczów, Urugwaj 4 mecze).

Obie reprezentacje zostały zgłoszone w kategorii U11, w której występują przede wszystkim chłopcy urodzeni w roczniku 2008. Dla drużyny Austrii to spore wyzwanie, gdyż jest to mieszanka rocznika 2009 oraz 2010. Różnica wieku rywali była odczuwalna. Pierwsze trzy spotkania zakończyły się porażką. Mniejsze umiejętności piłkarskie niż naszych rywali powodowały w drużynie chwilami zniechęcenie oraz brak chęci do dalszej gry, co miało spory wpływ na wynik. Mamy nadzieję, że w kolejny weekend zobaczymy naszych chłopców w lepszej, bardziej walecznej odsłonie, tymbardziej, że o wiele cenniejsze od wygranej jest doświadczenie wyciągnięte z udziału w takim turnieju. Po pierwszych meczach zapisujemy 3 punkty na koncie drużyny Austrii dzięki wysokiemu zwycięstwu z Maltą.

Gra drużyny Urugwaju była bardziej uporządkowana, głównie podobać się mogła gra w fazie ataku, ciekawe wykończenia akcji. Bramki traciliśmy głównie z własnych błędów indywidualnych w defensywie. Docenić należy sporą ambicję i poświęcenie w grze. Urugwaj zgarnia w 4 meczach 6 punktów.

Na inaugurację turnieju mogliśmy oglądać dużo ładnych bramek, ciekawych akcji oraz całą paletę emocji. Tyle w dużym skrócie o tym co się działo w niedzielę. My już skupiamy się na kolejnym weekendzie, na kolejnych meczach, gdyż w fazie ligowej czeka nasze zespoły łącznie aż 26 potyczek z reprezentacjami z całego świata ! Dziękujemy rodzicom za głośny doping, świetne flagi reprezentacji i do zobaczenia za tydzień !

Wyniki:

Austria -Szwecja 2:3 (bramki: Maks Krzywański, Sebastian Drużyński)

Austria -Ekwador 0:5

Austria - Bośnia i Hercegowina 1:8 (Maks Krzywański)

Austria - Malta 9:2 (Mateusz Madej 4, Sebastian Drużyński 3, Wojtek Prokop 1, Jędrek Marzec 1)

Austria - Słowacja 1:3 (Dominik Stachurski)

Urugwaj - Szwecja 3:1

Urugwaj -Ekwador 2:3

Urugwaj - Bośnia i Hercegowina 1:4

Urugwaj- Malta 13:0

Składy:

Austria - Dominik Stachurski, Mateusz Madej, Filip Tomczyk, Maks Krzywański, Kuba Graliński, Jędrek Marzec, Wojtek Prokop, Sebastian Drużyński.

Urugwaj- Pola Solarska, Marcin Malatyński, Dominik Jankowski, Wiktor Janik, Kuba Salomon, MichałBander, Michał Wójcik, Marcel Małolepszy, Oliwier Mech