Reprezentacja Żak na POLONIA CUP!

Dnia 3 marca Reprezentacja Żak Unii Wrocław uczestniczyła w turnieju zorganizowanym przez Polonię Trzebnica, Polonia CUP.

Turniej rozgrywany był wczesnym porankiem w niedzielę, za co z góry dziękujemy rodzicom za przybycie ze swoimi pociechami mimo wczesnej godziny !

W turnieju udział wzięło łącznie 8 drużyn które zostały przydzielone do dwóch grup po 4 drużyny, następnie zależnie od miejsc w grupie, rozgrywane były finały.

W pierwszym meczu przyszło się nam zmierzyć, jak się później okazało mistrzem rozgrywek Polonią Trzebnica I.
Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 4:1, jedyną bramkę strzelił dla naszej drużyny Damian Wiśniewski.
W drugim meczu zmierzyliśmy się z drużyną z za miedzy, mianowicie UKS Kiełczów. Mecz był niezwykle wyrównany, obfitował w liczne sytuacje bramkowe dla obydwu drużyn. Niestety, to drużyna UKS była skuteczniejsza oraz wykorzystywała nasze błędy wygrywając 2:0. Można powiedzieć że nie zasłużona porażka, jednak taka jest piłka nożna o czym nasi chłopcy przekonali się w kolejnych spotkaniach.

W trzecim meczu zmierzyliśmy się drużyną AP GOOL Wołów. Mimo zdecydowanej przewagi naszej drużyny od samego początku sprawiła, wygraliśmy to spotkanie zaledwie 1:0, choć tak naprawdę mogło być nawet 5:0 !
Bohaterem spotkania okazał się najmłodszy z Reprezentantów Alan Tołkacz , który świetnym strzałem w górny róg bramki dał zwycięstwo naszej drużynie w tym spotkaniu.
Podsumowując, zajęliśmy 3 miejsce w grupie dzięki zwycięstwu z drużyną AP GOOL Wołów, co stawiało nas w uprzywilejowanej sytuacji podczas Finałów, w których graliśmy o miejsca 5-8.

W czwartym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Lotnik Jeżów Sudecki. Mecz zdecydowanie należący do tych z gatunku z horroru, ponieważ już w 8 min, przegrywaliśmy 2:0, ale jak się okazało nasza drużyna posiada silny charakter, co pokazała strzelając kolejno bramkę na 2:1 przez Janka Krukar, oraz 20 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego wyrównując stan meczu na 2:2 (po świetnym rajdzie zakończonym,przez Jana Krukara). Był to mecz obfitujący w wielkie emocje, chłopcy pokazali niezwykły charakter, dzięki czemu w następnych spotkaniach byliśmy drużyną która narzuca swoją grę.

W piątym meczu graliśmy z drużyną Polonia Trzebnica II. Mecz był prawdziwym rollercoasterem, gdyż prowadziliśmy po kilku minutach już 3:0 i wydawało by się że strzelimy kolejne 3 bramki bądź utrzymamy wynik ale jak to w piłce nożnej bywa, nic nie jest przesądzone. Traciliśmy bramki po prostych błędach m.in po niecelnych zagraniach, nie wykorzystując jednocześnie sytuacji do podwyższenia wyniku i niestety mecz zakończył się wynikiem 3:3. Można z uśmiechem powiedzieć, kolejny, zremisowany (wygrany) mecz.

W ostatnim meczu o 5 miejsce konfrontowaliśmy się po raz drugi tego dnia, z drużyną AP GOOL Wołów. 
Mecz bardzo podobny do pierwszego, przeciwnicy przez większość meczu byli cofnięci na własnej połowie czekając na okazję do kontrataku. Pierwszą bramkę strzeliła nasza drużyna po świetnym strzale Jana Krukara, lecz przeciwnicy zdołali wyrównać po pięknym strzale bramkarza z ok. 15 m tuż, obok słupka.
Nasza drużyna zdołała strzelić bramkę na 2:1, natomiast sędzia uznał po wcześniejszej konsultacji że bramka zostanie nie uznana. Sytuacja była kontrowersyjna, a dla trenera jak i rodziców, decyzja sędziego była niezrozumiała. Nie mieliśmy jednak wyjścia - musieliśmy  pogodzić się z decyzją Pana sędziego i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W sumie nasza drużyna rozegrała 5 meczów z czego 1 wygrała, 2 przegrała oraz 3 zremisowała.
Bilans bramek: 8 strzelonych oraz 12 straconych.

Kadra Reprezentacji Żak: Damian Wiśniewski, Jan Krukar, Stanisław Kołodziejczyk, Filip Kręcisz, Mateusz Auksel , Piotr Jasion, Alan Tołkacz, Michał Dudek.

Dziękujemy za uczestnictwo w turnieju oraz za świetny doping Rodziców bez których nasi zdolni zawodnicy nie mogli by uczestniczyć w turnieju !!!

Już za tydzień wracamy do Trzebnicy by zmierzyć się z drużynami uczestniczącymi w turnieju AP JUCHA BETON CUP 9 marca!