Razem ze Śląskiem Wrocław

Unia Wrocław partnerem Śląska! / artykuł z www.slaskwroclaw.pl

2017-11-14 18:00:00
Do grona klubów współpracujących z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław dołączyła Unia Wrocław. Witamy na pokładzie!

Podpisy na umowie złożyli dyrektor Akademii Śląska Tadeusz Pawłowski, prezes Fundacji Unia Wrocław Dariusz Lubczyński oraz wiceprezes Unii Artur Nahajło. - Szkolimy młodych piłkarzy głównie na Psim Polu i Zakrzowie w przedziale wiekowym od czwartego do dwunastego roku życia. Cieszymy się z tej współpracy, która niesie ze sobą wiele korzyści, nie tylko sportowych – mówi Dariusz Lubczyński, prezes Fundacji Unia Wrocław.

wrocław piłka nożna dla dzieci psie pole zakrzów

Unia pod swoimi skrzydłami szkoli ponad 220 dzieci, głównie z północnej części stolicy Dolnego Śląska. W skład jej sztabu szkoleniowego wchodzą między innymi Mirosław Rokosz oraz Artur Nahajło, którzy prowadzili Maćka Pałaszewskiego w Polarze Wrocław i przyczynili się do jego rozwoju. Unia Wrocław, nawiązując współpracę ze Śląskiem, przyczynia się do wspólnych działań na rzecz rozwoju piłki nożnej na Dolnym Śląsku. Najzdolniejsi adepci futbolu mają trafiać do WKS-u, który gwarantuje dalszy rozwój zawodników.
- Współpraca ze Śląskiem daje nam dodatkowe możliwości. Chcemy przede wszystkim korzystać z wiedzy trenerów Śląska. Dla nas ważnym elementem jest wymiana doświadczeń na warsztatach Akademii, które prowadzone są dla klubów partnerskich. Chcemy, by współpraca niosła obopólne korzyści. I oczywiście mamy nadzieję, że nasz wychowanek kiedyś zagra w Śląsku w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – dodaje Dariusz Lubczyński.
Unia Wrocław jest już 20. klubem partnerskim Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

- Chcemy, by kluby wysyłające do nas swoich piłkarzy, wiedziały, że trafiają w dobre ręce i mają idealne warunki do dalszego rozwoju. Zaprzyjaźnione kluby, korzystając z naszych rozwiązań, mają większe szanse do pozyskiwania chłopców w swoim regionie i mogą szkolić piłkarzy na najwyższym poziomie. Kluby mają ściśle wyznaczoną ścieżkę rozwoju i niewykluczone, że w przyszłości ich wychowankowie wylądują w I zespole Śląska Wrocław – mówi koordynator do spraw sportu Łukasz Czajka.