Przybyli, zagrali, zwyciężyli!

Milicz zdobyty przez niesamowitych młodzików Unii Wrocław!!
11 maja zespół młodzików I trenera Marcina Soberki udał się do Milicza na mecz z tamtejszym ASem. Wszyscy w pamięci mamy remis 3-3 z pierwszej rundy zmagań ligowych gdzie straciliśmy zwycięstwo dosłownie w 2 minuty.
Chłopcy chcieli się odegrać ambitnemu zespołowi z Milicza! I wyszło im to wspaniale! Ale po kolei:

Pierwsza połowa była bardzo niemrawa w wykonaniu piłkarzy Unii Wrocław. Sporo strat piłki, nerwowość. Skutkowało to brakiem sytuacji podbramkowych. Mimo to kolejny raz Dawid Stachurski cudownie wykonuje rzut rożny. Dzięki czemu Jackowi Ślazykowi pozostaje jedynie dołożyć nogę do pustej bramki! 1-0 dla Unii!
Niestety nie zmienia to za bardzo stylu gry naszego zespołu. Przeciwnik wyprowadził kilka ataków. Jeden z nich po słabym strzale po ziemi wpada do bramki strzeżonej przez Huberta Komorowskiego. 1-1.

Druga połowa to wielka zmiana w szeregach naszych młodzików. Zagrali zupełnie inaczej. Odważnie. Z wolą walki i zaangażowaniem. Licznie zgromadzeni kibice obserwować mogli ciekawe akcje dwójkowe i trójkowe naszych zadziornych chłopaków. Raz po raz atakowaliśmy bramkę miliczan. Efektem tego były dwa gole. Pierwszy Piotrka Siewiery, który zachowuje się sprytnie wyprzedzając bramkarza i umieszcza piłkę w siatce jego bramki. Drugi to bardzo ładne uderzenie Dawida Stachurskiego z niezwykłą precyzją obok słupka. Wynik 3-1 utrzymał się już do końca meczu. Udało się skutecznie zrewanżować za niesprawiedliwą porażkę w pierwszej rundzie. Bardzo dobra gra w drugiej odsłonie spotkania. Dłonie same składały się do oklasków. Jest to 7 zwycięstwo z rzędu! Dzięki czemu tracimy do lidera ligi okręgowej już tylko 4 punkty. Do końca będziemy walczyć o awans do wyższej ligi! Do boju UNIA!

AS Milicz 1-3 UNIA WROCŁAW
1x Jacek Ślazyk (asysta Dawid Stachurski)