Ostatki młodzików!

15 czerwca zespół młodzików po raz ostatni w tym sezonie przystąpił do rywalizacji w ligach okręgowej oraz terenowej. Oba mecze rozegraliśmy na stadionie MCS na Zakrzowie. Tym razem na głównej płycie stadionu.
 

Pierwsze spotkanie czekało nas w lidze terenowej z rywalem zza miedzy- Forzą Wrocław. Zaczęliśmy nieśmiało oddając inicjatywę derbowemu przeciwnikowi.Po kilku minutach jednak udaje nam się przeprowadzić groźną akcję. Adrian Pietrzak wykorzystując swoją szybkość oraz umiejętność dryblingu mijaj obronę Forzy i umieszcza piłkę w siatce. W drugiej połowie przeprowadzamy kolejny cios. Tym razem świetne podanie otrzymuje Piotr Ziemieńczuk i spokojnym mierzonym strzałem pokonuje po raz drugi bramkarza Forzy. Po drugiej bramce goście wzięli się w garść. Efektem były dwie bramki. Jedna tuż przed końcem meczu. 
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2. Wynik sprawiedliwy. Gorsza gra w drugiej odsłonie powodem utraty prowadzenia.


                                                                UNIA WROCŁAW 2-2 Forza Wrocław
                                                                                 1x Adrian Pietrzak
                                                                                 1x Piotr Ziemieńczuk

2 godziny później w tym samym składzie stawiliśmy się na mecz w lidze okręgowej. Rywalem zespół Kolektywu Radwanice, który pamiętał porażkę z nami w pierwszej serii gier. Goście od początku poczynali sobie bardzo dobrze. Jednak to my byliśmy konkretniejsi. Piękne mierzone podanie górne za plecy rywali posyła Kuba Tołkacz. Piłkę opanował Piotrek Siewiera i w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala, pewnie posyła piłkę obok niego. 1-0 dla Unii! 
Stworzyliśmy sobie jeszcze kilka ciekawych akcji podbramkowych, ale bez skutecznej finalizacji. Po rzucie rożnym w zamieszaniu, Kolektyw odpowiada bramką. 1-1.
Kolejny gol pada na początku drugiej połowy. Niestety znowu piłka znajduje drogę do naszej bramki. Konstruujemy sobie jeszcze kilka ciekawych akcji. Problemem był jednak brak dokładnego ostatniego podania lub zbyt słabe uderzenia na bramkę radwaniczan. W końcówce spotkania kuriozalny indywidualny błąd i Kolektyw cieszy się po raz trzeci. W ostatnich minutach wykonujemy jeszcze rzut karny, którego nie potrafimy zamienić na bramkę.
Końcowy wynik 1-3 dla Kolektywu Radwanice.


                                                       UNIA WROCŁAW 1-3 Kolektyw Radwanice
                                                                          1x Piotr Siewiera

Kilka słów o mijającym sezonie. Występ w rozgrywkach okręgowych oraz terenowych trzeba uznać za niezwykle udane. Wysokie czwarte pozycje w ligowych tabelach na pewno cieszą. Jednakże najważniejszy w tym wszystkim jest progres jaki wykonali nasi młodzi piłkarze. Podnieśli swoje umiejętności w zakresie taktyki, techniki i gry zespołowej. Widzieliśmy kilka fantastycznych meczów w wykonaniu naszych młodych piłkarzy. Nie można zapomnieć o niesamowitej passie 9 meczów zwycięskich z rzędu! Wyśrubowany rekord. Kto wie? Może już na jesień pobijemy go z nawiązką?  
Był to bardzo dobry sezon. Klimat jaki wytworzył się pośród tej grupy chłopców jest godny pochwały. Zaangażowanie, miłość do piłki, chęć nauki. Wszystko to zaprocentuje w przyszłości. Była to ogromna przyjemność prowadzić tak zgraną grupę. Dziękujemy chłopcom i przede wszystkim rodzicom za dopingowanie i wspieranie zawodników w tych dobrych ale (zwłaszcza) cięższych chwilach. 


KADRA ZESPOŁU MŁODZIK I w sezonie WIOSNA 2019:

Kapitan:
Kuba Tołkacz

Bramkarze:
Maksymilian Ogonowski
Hubert Komorowski

Obrońcy:
Roman Maruschak
Dawid Latos
Bartosz "Borsuk" Gwiazda
Damian Świrski
Kuba Koziróg
Julian Trzebniak

Pomocnicy:
Mikołaj Sygieda
Daniel Mietlewski
Radosław Przystawski
Kuba Mech
Igor Kijewski
Kuba Markowski
Patryk Ziemieńczuk
Patryk Żelazko
Patryk Rachwalik 


Napastnicy:
Dawid Stachurski
Piotr Siewiera
Adrian Pietrzak
Borys Nestoruk
Piotr Ziemieńczuk

Trener:
Marcin Soberka