Orliki SP 44 zdobywają Puchar CAL 2019!

Wczoraj grupy orlików z naszego klubu spotkały się na hali przy ul. Parkowej, by powalczyć o Puchar Centrum Aktywności Lokalnej 2019 Osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki.
Każda grupa reprezentowała równocześnie szkołę podstawową w której na co dzień trenuje. Swoje reprezentacje wystawiły szkoły: SP 10, SP 36, SP 44.
Turniej odbywał się według nietypowej formuły - promował zdecydowanie grę ofensywną. Drużyny otrzymywały punkty tylko za  zdobywane gole. 
Każda drużyna miała 50 minut po to aby strzelić jak najwięcej goli.
Od początku wysokie tempo narzuciła SP 10, która wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji. Jednak w ostatnich dwóch meczach, "rzutem na taśmę" reprezentacja SP 44 wyprzedziła prowadzącą SP 10 o 1 bramkę, dzięki czemu jej zawodnicy mogli wznieść na koniec Puchar w górę. Te dwie szkoły zdominowały tegoroczny turniej. Triumfatorzy z poprzedniego sezonu SP 36, tym razem musieli zadowolić się 3 miejscem :). Na usprawiedliwienie dodajmy, że SP 36 grała rocznikiem 2010, ale widoczny był postęp jaki drużyna zrobiła między pierwszym, a ostatnim meczem. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym sportowym wydarzeniu. 
Dziękujemy także Radzie Osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki za wsparcie naszej inicjatywy i ufundowanie pamiątkowych statuetek i Pucharu.
Podziękowanie także dla wrocławskiego MCS-u za udostępnienie nam hali na rozegranie turnieju. 

Do zobaczenia w przyszłym roku!