Kolejna wygrana młodzików!

Młodziki Unii Wrocław nie zwalniają tempa! Przedłużają passę zwycięstw z rzędu do 5!

Na 6 maja został przełożony mecz ze Ślęzą Wrocław w lidze terenowej młodzika, który pierwotnie odbyć się miał podczas majowego weekendu. 
 

Mecz zaczął się niezbyt dobrze dla młodych piłkarzy wrocławskiej Unii. Widoczne były braki w formacji obronnej, w której wystąpiliśmy w eksperymentalnym zestawieniu. Zaczęliśmy źle. Mnóstwo strat piłki i indywidualnych błędów. To rywal zza miedzy lepiej operował piłką. Całe szczęście w naszej bramce stał Hubert Komorowski, który potwierdza swoją świetną dyspozycję z ostatnich tygodni. Dzięki jego interwencjom Ślęza nie zdołała strzelić żadnej bramki w tym meczu. Mimo gorszego początku chłopcy nie poddawali się. Walczyli ambitnie stwarzając kilka ciekawych sytuacji pod bramką rywali. Jedna z nich po fantastycznym dośrodkowaniu Dawida Stachurskiego znalazła drogę do siatki Ślęzy. Zdobywcą ładnego gola Mikołaj Sygieda! Pierwsza połowa wygrana na rzecz Unii Wrocław. Trener jednak nie był do końca zadowolony z poziomu gry zespołu. Chłopcy przemyśleli słowa trenera i wzięli się do wytężonej pracy już od początku drugiej odsłony meczu. Kibice widzieć mogli kilka ciekawych rozegrań dwójkowych i trójkowych oraz więcej spokoju w poczynaniach naszych zawodników. Atak za atakiem musiał w końcu przynieść skutek. Po chytrym strzale Dawida Stachurskiego golkiper derbowego rywala zmuszony był do wyciągnięcia piłki z siatki. Dawid nie zawodzi w kolejnym meczu z rzędu. Dodatkowo kilka minut później fantastycznie wykonuje rzut rożny. Posyła piłkę wprost na głowę wracającego po kontuzji Kuby Tołkacza, któremu nie pozostaje nic innego jak spokojne zdobycie bramki. 3-0 dla Unii Wrocław. Wynik jednak nie oddaje w 100% przebiegu meczu. Nie było to łatwe zwycięstwo. Ślęza Wrocław prezentowała dobrą grę. Stworzyła sobie kilka świetnych okazji . Nie dali jednak rady Hubertowi. Jednemu z najlepszych zawodników tego meczu. Wygraną zawdzięczamy również i jemu. 

Gratulację dla chłopców. Przez ostatni tydzień nie odbył się żaden trening. Do meczu podeszli z marszu. Mimo to wygrali. Brawa za druga połowę. 

                                      UNIA WROCŁAW          3-0         Ślęza Wrocław

1x Mikołaj Sygieda (asysta Dawid Stachurski)
1x Dawid Stachurski  (asysta Adrian Pietrzak)
1x Kuba Tołkacz (asysta Dawid Stachurski)


Już we środę gramy na Zakrzowie mecz w lidze okręgowej młodzika z zespołem FC Wrocław Academy. Trudny mecz. Wszystkie ręce na pokład i walczymy!