Finał Ligi Deichmann.

9-10 czerwiec to ostatni weekend rozgrywek wrocławskiej Ligi Deichmann. W rozgrywkach pod nazwą Kanada występowały reprezentacja żaków oraz orliki trenera Marcina Soberki. Faza play-off rozgrywek rozegrana ostała w systemie przegrywający odpada.

ŻAKI:
W 1/32 naszym przeciwnikiem był zespół Peru. Od pierwszego gwizdka sędziego nasi młodzi piłkarze mocno zaatakowali rywala spychając go do rozpaczliwej defensywy. Szybko strzelone bramki ustawiły przebieg spotkania. W naszych chłopców wstąpiła duża wiara we własne umiejętności co potwierdza końcowy wynik: 5-0. Piękny mecz, piękne bramki. Był to jeden z najlepszych występów naszych chłopców podczas całej Ligi. Duże brawa!

11. Maksymilian Krzywański (2009)

W 1/16 trafiliśmy na wcześniej już rozstawioną Portugalię. Uczciwie trzeba przyznać, że przeciwnik prezentował się lepiej pod względem cech wolicjonalnych. Agresywnie rozpoczął mecz, szybko strzelając nam bramkę. Nasi zawodnicy zaczęli mecz ospale, na stojąco. Szybko stracone bramki tylko dobiły naszych chłopców. Mimo to w drugiej połowie postawili opór rywalom. Walczyli na całego do końca. Nie zawsze się wgrywa, ale dużą klasą jest walka do samego końca, do ostatniej minuty.

ORLIK:
W 1/32 trafiliśmy na zespół Maroka. Mecz był wyrównany. Niestety to przeciwnik delikatnie przeważał w 1 połowie. Efektem czego była stracona przez nasz zespół bramka. Drugą połowę to my rozpoczęliśmy lepiej. Przeprowadziliśmy kilka groźnych akcji skrzydłami oraz środkiem boiska. Niestety po błędzie indywidualnym i kontrze rywali piłka po raz drugi znalazła się w naszej bramce. Chłopcy jednak walczyli dalej. udało nam się zdobyć kontaktowego gola na 2-1. Ponownie wstąpiła w nas wiara. Do końca meczu pozostało nie wiele czasu. Musieliśmy postawić wszystko na jedną szalę i zaatakować wszystkimi siłami. Niestety po raz drugi przeciwnik mądrze się ustawił w obronie i wykorzystał indywidualny błąd w kryciu naszych obrońców. Wyprowadził morderczą kontrę. Strzelając nam 3 bramkę można powiedzieć, że "zabił" mecz. Odpadamy w 1/32.