Derby dla Unii!

Środa 9 maja to dzień derbowy w LIDZE OKRĘGOWEJ MŁODZIKA. Grupa MŁODZIK I trenera Marcina Soberki rywalizowała z rywalem zza miedzy- FC WROCŁAW ACADEMY. Nasi chłopcy byli żądni rewanżu za wysoką porażkę w I rundzie ligowych zmagań. 


Mecz zaczął się dobrze dla młodzików Unii Wrocław. Średni pressing, odbiór piłki kilka podań i zagrania prostopadłe pomiędzy obrońców rywala to były założenia na ten pojedynek. Chłopcy wywiązali się wzorowo z założeń przedmeczowych. Realizowali skrzętnie taktykę. Efektem tego było mnóstwo okazji strzeleckich. Dosyć szybko Piotrek Siewiera wykorzystał fantastyczne prostopadłe podanie Dawida Stachurskiego i z ogromnym spokojem mija bramkarza FC WROCŁAW ACADEMY po czym umieszcza futbolówkę w siatce. Do końca pierwszej połowy w pełni kontrolujemy przebieg wydarzeń boiskowych. Przeciwnicy nie potrafią stworzyć sobie żadnej dogodnej okazji. Nareszcie Hubert Komorowski nie ma za wiele pracy w naszej bramce!

Druga połowa to mocne uderzenie naszych dzielnych chłopców. Po rzucie rożnym bardzo ładne, czyste uderzenie prostym podbiciem z dużą siłą wykonuje Mikołaj Sygieda. Trener Marcin akurat znajdował się za bramką w której Mikołaj umieścił piłkę. Z jego relacji bramka wyglądała naprawdę imponująco! Warto odnotować, że Mikołaj drugi mecz z rzędu kończy zaszczytem wpisania się na listę strzelców! Brawo Miki! Na nasze nieszczęście dosyć szybko rywal łapie kontakt bramkowy. Po zamieszaniu, trzeźwo zachowuje się jeden z zawodników FC Wrocław i posyła piłkę obok bezradnego Huberta, który nie mógł nic w tej sytuacji zrobić. 
Przebieg gry wyrównał się. Mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. Nie brakowało jednak sytuacji bramkowych. Dwukrotnie Piotrek Siewiera stanął oko w oko z golkiperem derbowego rywala. Nie udało mu się jednak go pokonać. Całe szczęście tego dnia nasza formacja obronna była wręcz bezbłędna. Sporo odbiorów, pełna koncentracja powodowała niszczenie w zarodku akcji FC Wrocław.  W ostatnich minutach meczu nasila się przewaga naszego zespołu. Gramy coraz śmielej. Dzięki czemu Po asyście Bartka "BORSUKA" Gwiazdy i ciekawym dryblingu, Piotrek Siewiera uderza piłkę "w same widły" bramki przeciwnika. Minutę później kolejna piękna asysta Dawida Stachurskiego. Tym razem celnie dośrodkowuje z rzutu rożnego na głowę Kuby Tołkacza. Ten bez zastanowienia uderza piłkę tak, że ta przed wpadnięciem do siatki odbija się jeszcze od poprzeczki!

Bardzo dobra gra Unii Wrocław. Młodziki dokładają kolejne zwycięstwo. Licznik wygranych z rzędu pokazuje już 6! Wierzymy, że ten rekord zostanie jeszcze mocniej wyśrubowany! Wszyscy kibice musza trzymać kciuki i głośno dopingować, żebyśmy w najbliższą sobotę pokonali w Miliczu tamtejszy AS. Będzie ciężka przeprawa. Liczymy na Wasze wsparcie! Do boju Unia Wrocław!


                                                            FC Wrocław III Academy 1-4 UNIA WROCŁAW
2x Piotr Siewiera
1x Mikołaj Sygeda
1x Kuba Tołkacz

2 asysty Dawida Stachurskiego
1 asysta Bartka BORSUKA Gwiazdy