Ciężka przeprawa młodzików.

13.01 pierwszy mecz w tym roku rozegrała grupa młodzik I trenera Marcina Soberki. Przeciwnikiem w potyczce sparingowej był zespół Parasola Wrocław. Spotkanie rozegrano przy ul. Mianowskiego 2 na terenie kompleksu GEM.

Od początku meczu widać było duże umiejętności techniczne u naszego przeciwnika. Świetnie rozgrywali piłkę podaniami. Z kolei formę naszych młodych piłkarzy można określić jako "świąteczną". Mało było walki, biegania i zaangażowania. Dodatkowo widoczny był strach oraz brak chęci do kreowania gry. Przypominało to pierwsze mecze w lidze okręgowej w zeszłym roku.  Przystąpiliśmy wtedy do ligi tak naprawdę z marszu, bez rozegrania żadnego meczu. Teraz wyglądało to podobnie. Na szczęście po to gramy mecze sparingowe, aby ligę rozpocząć już w pełni przygotowani. W pierwszej połowie nie mieliśmy nic do powiedzenia. Oddaliśmy jeden strzał na bramkę Parasola po świetnej indywidualnej akcji Dawida Stachurskiego, który mimo wczesnego etapu przygotowań charakteryzuje się zadowalającą formą!

Druga połowa wyglądała już lepiej. Dowodem są dwie strzelone bramki. Jedna przez niezawodnego Piotrka Siewierę oraz druga po fantastycznie wykonanym rzucie wolnym i bezpośrednim strzale Dawida Stachurskiego. 
Czeka nas dużo pracy. W planach mamy jeszcze 4 gry sparingowe. Z pewnością przygotuje to naszych chłopców do bojów w kolejnym sezonie ligi okręgowej. 

Martwi niestety fakt bardzo niskiej frekwencji na tym meczu. Posiadaliśmy jedynie jednego zawodnika na zmianę. Musi być większe zaangażowanie w tym aspekcie. Ciężko rywalizować z rywalami którzy dysponują szerszą ławką rezerwowych . W związku z czym bardzo proszę o poważniejsze traktowanie meczów towarzyskich. Są ważnym elementem przygotowań przedsezonowych. A przecież wszystkim nam zależy na rozwoju naszych chłopców.

UNIA WROCŁAW 2-6 Parasol Wrocław
1x Piotr Siewiera
1x Dawid Stachurski

Skład: Hubert Komorowski (GK), Damian Świrski, Roman Marushchak, Jacek Ślazyk, Daniel Mietlewski, Dawid Stachurski (C), Radosław Przystawski, Mikołaj Sygieda, Piotr Siewiera, Bartek Gwiazda.

W poniedziałek 14.01 rozegramy kolejną grę towarzyską. Tym razem rywalem będzie Bumerang Wrocław. Zbiórka zawodników o godzinie 19.00 na terenie Stadionu Olimpijskiego na boisku "Pod balonem". Zabieramy błękitne stroje oraz ochraniacze.


Plan pozostałych gier sparingowych:

(Miejsce: Kompleks GEM przy Mianowskiego 2)


16 luty 11.00-12.30

23 luty 11.00-12.30

2 marzec 12.30 -14.00